Ryhmänäyttely FCI 5/6 & 2/8,

myös pennut

Mäntyharju 28.08.2021

TULOKSET

Tulostettu 30.08.2021 8:25

RYHMÄ FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

alaskanmalamuutti tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Amarok Odin Midnights Secret, Kari Immonen & Pirjo Immonen, Savitaipale
SERT NARTTU
Mountshield's Amarok Odin Ilamna Sagalikitak, Kari Immonen & Pirjo Immonen, Savitaipale

amerikanakita tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Tähekiir Grey Öö Ice Knight Of Baloo, Minna Kangaslampi, Ylivieska
SERT UROS
Tähekiir Grey Öö Ice Knight Of Baloo, Minna Kangaslampi, Ylivieska

basenji tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Enigma Highlight Of The Ball, Hanna-Leena Kyttä & Janne Kyttä, Kurkimäki
SERT NARTTU
Enigma Highlight Of The Ball, Hanna-Leena Kyttä & Janne Kyttä, Kurkimäki

chow chow tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Ulpukan Iltapusu, Päivi Kamaja, Pihtipudas
SERT NARTTU
Ulpukan Iltapusu, Päivi Kamaja, Pihtipudas

harmaa norjanhirvikoira tuomari: Jaana Hartus SUOMI

ROP
Sikaharjun Leka, Joni Torniainen, Hietanen
SERT UROS
Sikaharjun Leka, Joni Torniainen, Hietanen

islanninlammaskoira tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Tuulenpuuskan Ros Emmasdottir, Jonna Savukari, Lappeenranta
SERT NARTTU
Rastihaukun Silfra Luna, Tuija Syrjäläinen, Mikkeli

japaninpystykorva tuomari: Jaana Hartus SUOMI

ROP
Backwood's Magic Voldemort, Katja Jukarainen, Rauha
VSP
Ruusurinteen Aamukaste, Taija Liiri & Anu Liiri, Taavetti
ROP veteraani
Lady Snowhite Adam, Taija Liiri, Taavetti
SERT UROS
Backwood's Magic Voldemort, Katja Jukarainen, Rauha
SERT NARTTU
Ruusurinteen Aamukaste, Taija Liiri & Anu Liiri, Taavetti

jämtlanninpystykorva tuomari: Jaana Hartus SUOMI

ROP
Saarikaisen Mjasistseva, Anna Paananen & Tiina Paananen, Suonenjoki
VSP
Ärjänsalmen Otto, Jarkko Koivistoinen & Kimmo Koivistoinen, Rautalampi
SERT UROS
Ärjänsalmen Otto, Jarkko Koivistoinen & Kimmo Koivistoinen, Rautalampi
SERT NARTTU
Vitassalon Alfa, Hannu Rahikainen, Mikkeli

karjalankarhukoira tuomari: Jaana Hartus SUOMI

ROP
Suorinteen Kuura, Aleksi Penttinen, Mäntyharju
SERT NARTTU
Suorinteen Kuura, Aleksi Penttinen, Mäntyharju

lapinporokoira tuomari: Jaana Hartus SUOMI

ROP
Alddagas Deanu Datni, Terhi Uski, Hytti
SERT NARTTU
Alddagas Deanu Datni, Terhi Uski, Hytti

länsigöötanmaanpystykorva tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Maiskis Shergar, Jenni Jäntti, Preitilä
VSP
Maiskis Panthera, Maija Henttonen, Kauniainen
ROP kasvattaja
Maiskis, Maija Henttonen, Kauniainen
SERT UROS
Maiskis Aldaron, Jenni Jäntti, Preitilä
SERT NARTTU
Maiskis Panthera, Maija Henttonen, Kauniainen

meksikonkarvatonkoira, iso tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Leondeon Happypeace, Eva Muhli, Ruokolahti
ROP pentu
Leondeon Duckinperfect, Eva Muhli, Ruokolahti

pohjanpystykorva tuomari: Jaana Hartus SUOMI

ROP
Jekku, Tero Hasanen, Hiirola
VSP
Punapippurin Myytinmurtaja, Minttu Valtanen & Tero Valtanen & Soile Torvinen, Tavastila
SERT UROS
Jekku, Tero Hasanen, Hiirola

portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Biscoito Manuel De Vila Cardilio, Marjatta Glad-Väistölä, Syvänniemi
VSP
Gladlystones Princess Of Dreams, Marjatta Glad-Väistölä, Syvänniemi
ROP veteraani
Biscoito Manuel De Vila Cardilio, Marjatta Glad-Väistölä, Syvänniemi
SERT NARTTU
Gladlystones Princess Of Dreams, Marjatta Glad-Väistölä, Syvänniemi

ruotsinlapinkoira tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Wäliharjun Qerttu, Kirsi Liikonen, Järvelä
SERT NARTTU
Wäliharjun Qerttu, Kirsi Liikonen, Järvelä

saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz tuomari: Tuula Savolainen SUOMI

ROP
Ikurin Juvenes Dum Sumus, Pekka Tantarimäki & Eila Helen, Joutsa
ROP kasvattaja
Ikurin, Pia Vatanen & Katariina Saarilahti & Ida Saarilahti, Vesanka
SERT NARTTU
Ikurin Juvenes Dum Sumus, Pekka Tantarimäki & Eila Helen, Joutsa

saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Heldalan Xanne, Niina Papunen & Seija Luukkonen, Hytti
ROP veteraani
Cadinan Marissa, Niina Papunen & Seija Luukkonen, Hytti
SERT NARTTU
Heldalan Xanne, Niina Papunen & Seija Luukkonen, Hytti

saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Pienenpolun Pikku Kettu Vuk, Tiina Korhonen, Mikkeli
ROP veteraani
Pienenpolun Pikku Kettu Vuk, Tiina Korhonen, Mikkeli
SERT UROS
Tirhan Absolut Santo, Emmi Mattila, Juva

saksanpystykorva, kleinspitz, valkoinen tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Minhill's Annabella, Kirsi Pöyry, Mikkeli
SERT NARTTU
Minhill's Annabella, Kirsi Pöyry, Mikkeli

saksanpystykorva, mittelspitz, musta ja ruskea tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Tariquun You Make My Dreams, Jasmi Ahonen, Lappeenranta

saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Damirazin Aito Ammattilainen, Katja Tähkänen, Forssa
VSP
Damirazin Ikioma Ilotulite, Pike Mattila, Juva
ROP pentu
Damirazin Älyttömän Upea, Pike Mattila, Juva
ROP veteraani
Damirazin Aito Ammattilainen, Katja Tähkänen, Forssa
ROP kasvattaja
Black Caesar's, Mariella Siintovaara, Myllykoski
SERT UROS
Black Caesar's Midnight Blues, Karoliina Poutanen, Lappeenranta
SERT NARTTU
Damirazin Ikioma Ilotulite, Pike Mattila, Juva

saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Hight Voltage Lukato Gold, Minttu Hakala, Pilkanmaa
ROP veteraani
Sydänystävän Lucitano, Marja-Leena Kääpä, Pappinen
SERT UROS
Darrenhoff Once Upon A Dream Show Man, Minttu Hakala, Pilkanmaa

saksanpystykorva, pomeranian tuomari: Kirsi Honkanen SUOMI

ROP
Soulhill's Miracle, Eveliina Luukkonen, Syyspohja

samojedinkoira tuomari: Tuula Savolainen SUOMI

ROP
Jupik Helmiäinen, Taina Markkula, Kotka
VSP
Snowmist Znap Crackle Pop, Kirsi Niilola & Nea Niilola, Valkeala
ROP pentu
Jäähelmen Wish Of Future, Susanna Mustonen, Forssa
ROP veteraani
Jupik Helmiäinen, Taina Markkula, Kotka
SERT UROS
Snowmist Znap Crackle Pop, Kirsi Niilola & Nea Niilola, Valkeala

siperianhusky tuomari: Jaana Hartus SUOMI

ROP
Arctic Soul Cool Caramel, Mari Pajaskoski, Koria
VSP
Arctic Soul Perfect Biscuit, Mari Pajaskoski, Koria
ROP veteraani
Arctic Soul Cool Caramel, Mari Pajaskoski, Koria
ROP kasvattaja
Arctic Soul, Mari Pajaskoski, Koria
SERT UROS
Arctic Soul Perfect Biscuit, Mari Pajaskoski, Koria
SERT NARTTU
Arctic Soul Perfect Precious, Mari Pajaskoski, Koria

suomenlapinkoira tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Saraharjun Dooris, Seija Astikainen & Pirjo Vento, Rauha
VSP
Peikkovuoren Kismet, Annu Ahonen & Janne Nisu, Palokka
ROP pentu
Saraharjun Guuraparta, Nina Vänttinen, Putikko
ROP veteraani
Peikkovuoren Kismet, Annu Ahonen & Janne Nisu, Palokka
SERT UROS
Saraharjun Duster, Seija Astikainen & Satu Sorsa, Rauha
SERT NARTTU
Saraharjun Dooris, Seija Astikainen & Pirjo Vento, Rauha

suomenpystykorva tuomari: Jaana Hartus SUOMI

ROP
Rantsun Aava, Jani Koppanen, Rautalampi
SERT NARTTU
Rantsun Aava, Jani Koppanen, Rautalampi